RSS


Do gry jest zawsze wprowadzają zmiany, szczęścia, emocji i rozrywki dla graczy, czy to gry internetowe gruntów lub gier. Wraz z rozwojem technologii i rewolucji w internecie, gry internetowe stały się popularne i znany na całym świecie ze względu na ich oczu, że kopać funkcji cukierków dala nudę. Gry zawsze wprowadzają zmiany, szczęścia, emocji i rozrywki dla graczy, czy to gry internetowe gruntów lub gier. Wraz z rozwojem technologii i rewolucji w internecie, gry internetowe stały się popularne i znany na całym świecie ze względu na ich oczu, że kopać funkcji cukierków dala nudę.

Umiejętności

Zmiany nie będą drastyczne, a sama gra ma być kompatybilna ze swoimi poprzednimi edycjami. Pierwszą z poruszonych kwestii było wykorzystywanie umiejętności. Rzuty procentowe pozostaną, ale zmieni się kilka szczegółów. Jedną z zasad ma być nakaz ustalenia przed rzutem, co tak naprawdę będzie oznaczał sukces w wykorzystaniu danej umiejętności. Gracz będzie miał możliwość wpłynięcia na wynik za pomocą szczęścia, które w siódmej edycji stanie się pulą punktów do wykorzystania. Przykładowo jeżeli będzie nam brakować trzech punktów do osiągnięcia sukcesu w danym rzucie, to będziemy mogli wykorzystać trzy punkty szczęścia. W tym miejscu należy zaznaczyć, że podstawowe współczynniki postaci (siła, kondycja etc.) będą liczone w procentach. Dopuszczone zostaną powtórzenia nieudanych rzutów, jeżeli tylko gracz będzie potrafił to odpowiednio umotywować i zgodzi się na poniesienie większych kosztów (obrażeń etc.) w przypadku kolejnej porażki.

Z gry zniknie tabela porównawcza. W zamian zostaną wprowadzone cztery poziomy „sukcesu” w wykorzystaniu danej umiejętności: porażka, normalny sukces, sukces na poziomie połowy wartości umiejętności, sukces na poziomie 1/5 wartości umiejętności. Strażnik będzie decydował, która z tych „poprzeczek” będzie odpowiednia dla uzyskania pozytywnego rezultatu.

Walka

Walka będzie się opierała na rzutach przeciwstawnych (gracz kontra przeciwnik). W wypadku porażki obydwu stron konfliktu, obydwie doznają obrażeń. Zdaniem autorów ma to wyeliminować sytuację typu: atak gracza, unik przeciwnika, atak przeciwnika, unik gracza itd. W wypadku walki wręcz znikną pojedyncze umiejętności (uderzenie pięścią, kopnięcie itp.) na rzecz jednej umiejętności. Im większy poziom sukcesu w rzucie, tym większe zadamy obrażenia. Najważniejszą informacją jest chyba to, że postacie staną się bardziej „wytrzymałe” na obrażenia. Przykładowo jeżeli nasza postać ma 13 punktów wytrzymałości, to jej śmierć nastąpi w momencie uzyskania poziomu -13. Nie znamy oczywiście szczegółów, ale sami autorzy przyznają, że w przypadku bójek w barze i podobnych sytuacji, nasze postacie będą miały większą szansę na przeżycie.

Poczytalność

Rzuty na poczytalność zostają bez zmian. Większy nacisk zostanie położony na stan niepoczytalności i jego implikacje. Autorzy wspominają o napadach szaleństwa („bounts of madness”), które będą zbliżone do tradycyjnej, czasowej niepoczytalności.

Tworzenie postaci

Nie przewidziano większych zmian w samym procesie tworzenia postaci. Pojawią się jednak „powiązania” („connections”), które będą reprezentować ważne dla Badacza osoby, przedmioty, idee itp. Jest to o tyle znaczące, że wejście w kontakt z danym powiązaniem (wizyta u cioci) w ramach danej przygody, będzie się wiązało z odzyskaniem pewnej liczby punktów szczęścia. Co więcej będzie to jedyny sposób na ich regenerację. Mechanizm powiązań będzie również sprzężony z zaburzeniami psychicznymi. Jeżeli nasz Badacz cierpi na jakąś fobię, to jej pojawienie się w czasie rozgrywki również zostanie „nagrodzone” punktami szczęścia. Danego powiązania będzie można użyć tylko raz na sesję.

Inne

Rzut na szczęście przestaje być „dziką kartą” i będzie dotyczył jedynie tych rzeczy, wydarzeń i okoliczności, które są niezależne od Badaczy. Rzut na pomysłowość ma być ostatecznością w sytuacji, gdy gracze utkną w jakimś miejscu przygody. Znikną „hierarchiczne etykietki” istot z mitów (więksi słudzy, mniejsze rasy niezależne itd.). Poważnie okrojona zostanie lista zaklęć. Autorzy zapowiadają, że system magii stanie się bardziej elastyczny. Z listy umiejętności zniknie wmawianie (fast talk), ale pojawi się zastraszanie (intimidation) i urok osobisty (charm). Niektóre pokrewne umiejętności zostaną ze sobą połączone.

Z góry przepraszam, jeżeli coś pokręciłem. Wszelkie uwagi mile widziane.

Dodaj komentarz